Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbnieka pabalstu maksā par periodu, kurā uz pabalstu ir tiesības

J
jautā:
20. jūnijā, 2019
Kerija

Labdien! Man ir bezdarbnieka statuss. No 1. jūlija man piedāvā darbu. Vai es saņemšu bezdarbnieka pabalstu par iepriekšējo mēnesi, respektīvi, par jūniju?

A
atbild:
26. jūnijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 10. panta pirmajā daļā noteikts, ka bezdarbnieka pabalsts nav izmaksājams, ja bezdarbnieks iegūst darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu.

Ja tiek zaudēts bezdarbnieka statuss, tiek izbeigta arī bezdarbnieka pabalsta izmaksa. Ja sāksiet strādāt no 1. jūlija, pabalstu par jūniju saņemsiet.