Lasīšanai: 1 minūte

Vecāku pabalstus neietekmē īres ienākumi, no kuriem maksā 10% nodokli

J
jautā:
19. jūnijā, 2019
Laura

Labdien! Vēlos izīrēt savu nekustamo īpašumu, nereģistrējoties kā saimnieciskās darbības veicējs, bet maksājot samazināto 10% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi. Vienlaikus drīzumā ir plānots bērna kopšanas atvaļinājums. Vai reģistrēšanās kā 10% iedzīvotāju ienākumu nodokļa maksātājam un attiecīgā nodokļa nomaksa ietekmēs vecāku pabalsta vai citu ar bērna kopšanas atvaļinājumu, bērna piedzimšanu saistīto pabalstu apmēru?

A
atbild:
27. jūnijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nekustamā īpašuma izīrēšana, izvēloties maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokļa 10% likmi, neietekmē ne darba ņēmēja vai pašnodarbinātās personas tiesības uz pabalstiem saistībā ar bērna piedzimšanu, ne šo pabalstu apmēru. 10% likme neietver sociālo apdrošināšanu.

Informācija par pabalstiem vecākiem atrodama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.