Kā pārliecināties, vai privātais testaments piereģistrēts vienotajā testamentu datubāzē

J
jautā:
18. jūnijā, 2019
Zane

Labdien! Pirms pāris gadiem es uzrakstīju privāto testamentu un slēgtā aploksnē aiznesu notārei, kura to pieņēma un atstāja glabāšanai. Viņa arī teica, ka mans testaments tiks glabāts vienotajā testamentu datubāzē. Es gribētu zināt, kā varu pārliecināties, vai mans testaments tiešām ir piereģistrēts vienotajā testamentu datubāzē. Kāds ir šīs datubāzes nosaukumus, un kur var saņemt tās datus par savu testamentu?

A
atbild:
13. augustā, 2019
Latvijas notārs
Vitālijs Bogdāns, zvērināts notārs

E-pakalpojumā “Manas darbības”, kas pieejams Latvijas zvērinātu notāru klientu portālā, Jūs, autorizējoties ar portālu latvija.lv (eParakstu vai kādu no i-bankām), varat iegūt datus par visām veiktajām notariālajām darbībām pie Latvijas zvērinātiem notāriem kopš 01.07.2006.

Savukārt pārbaudīt ieraksta esamību Testamentu reģistrā par glabāšanā pieņemto testamentu varat, vēršoties pie tā paša zvērināta notāra, kurš pieņēma testamentu glabāšanā, vai Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojā, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību jeb ID karti).