TĒMA: Tieslietas

Eiropas apcietinājuma lēmuma pieņemšana

J
jautā:
18. jūnijā, 2019
Oļegs

Konkrēta persona tika notiesāta par noziegumu ar piespiedu darbu, bet izvairījās no soda izpildes. Tad tiesa aizstāja piespiedu darbu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, bet šī persona slēpās arī no šī jaunā kriminālsoda. Pēc tam tika izsludināta apsūdzētā meklēšana, lai nodrošinātu soda izpildi. Slēpšanās laikā šī persona izdarīja vēl trīs smagākus noziegumus. Tad persona tika apcietināta iepriekšējā soda izpildei. Pēc vienošanās neapstiprināšanas tiesā pirmā jaunā procesa laikā šī persona ārzemēs slēpjas no turpmākās iztiesāšanas. Vienlaikus šī persona izvairījās no VID NMPP izmeklētāja uzaicinājumiem resoriskās pārbaudes otrā jaunā procesa laikā un no VP RRP izmeklētāja uzaicinājumiem trešā (uzsākta) jaunā procesa laikā. Pēc tam LR Ģenerālprokuratūra pieņēma Eiropas apcietinājuma lēmumu pret šo personu. Vai šai personai pēc izdošanas ir iespējams piemērot jebkādu citu drošības līdzekli, izņemot apcietinājumu?

A
atbild:
18. jūlijā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Armands Smans, zvērināta advokāta palīgs

Atkarībā no konkrētās lietas apstākļiem pēc tam, kad persona tiek nodota Eiropas apcietinājuma lēmuma izdevējvalstij un kriminālprocess pret personu turpinās vispārējā kārtībā, pastāv iespēja grozīt personai piemēroto drošības līdzekli, ja ir zudis vai mainījies tā piemērošanas pamats, mainījušies piemērošanas nosacījumi, personas uzvedība vai ir noskaidroti citi apstākļi, kas nosaka drošības līdzekļa izvēli.