Lasīšanai: 1 minūte

Darba samaksa komandējuma laikā svētku dienās, ja strādā citā valstī

J
jautā:
17. jūnijā, 2019
Ēriks

Latvijā reģistrēts uzņēmums sūta darbiniekus komandējumā uz Nīderlandi. Komandējuma laikā tiek strādāts arī Latvijas svētku dienās. Vai par tām ir jāmaksā dubultā vai noteicošās ir Nīderlandes svētku dienas?

A
atbild:
26. jūnijā, 2019
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Komandējuma laikā tiesiskās attiecības starp darba devēju un darbinieku regulē darba līguma, kā arī citu darba devēja iekšējo normatīvo aktu noteikumi.

Ja darbinieks komandējuma laikā veic darba pienākumus Latvijas Republikas valsts svētkos, viņam saskaņā ar Darba likuma 144. pantu pienākas atlīdzība, proti, piemaksa par darbu svētku dienā vai citā nedēļas dienā apmaksāts atpūtas laiks.