Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Jautājumi par savu pensiju jānoskaidro VSAA

J
jautā:
17. jūnijā, 2019
Inese

2019. gada janvārī saņēmu pensiju 827,58 eiro apmērā. Vai man, šogad kļūstot 73 gadus vecai, pienākas vēl kāda piemaksa? Vai tas jānoskaidro VSAA? Paldies!

A
atbild:
20. jūnijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jā, ja Jums nav skaidrs, vai Jūsu pensijai ir piemaksa, tas jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Piemaksu pie pensijas piešķir nevis par liela vecuma iestāšanos, bet gan par katru darba stāža gadu līdz 1996. gadam. Piemaksu piešķīra tiem, kas pensionējās līdz 2011. gada 31. decembrim. Tās apmērs par vienu stāža gadu ir 1 eiro vai 1,50 eiro (personām, kurām vecuma pensija piešķirta līdz 1996. gada 31. decembrim).

Tiem, kas pensionējās no 2012. gada, piemaksu nepiešķir.