Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapu sistēmā redz visi darba devēji

J
jautā:
17. jūnijā, 2019
Marika

Sveicināti! Es strādāju vairākos darbos: viens no tiem ir pamatdarbs – 8 stundu darba diena –, otrs ir papilddarbs (attālināti, uz pusslodzi), tas vairāk ir projekta tipa darbs. Vai es varu paņemt slimības lapu tikai vienai darbavietai – pamatdarbam – un otrā to nenorādīt? Vai arī slimības lapa parādās uzreiz visās darbavietās? Paldies!

A
atbild:
25. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbnespējas lapas no 2018. gada 1. janvāra tiek izsniegtas tikai elektroniskā formātā. Ārsts vai ārsta palīgs pēc personas personīgas apskates un izmeklēšanas un ieraksta pacienta kartītē darbnespējas lapu sagatavo elektroniski veselības informācijas sistēmā. Minētā sistēma neparedz iespēju ārstam padarīt izsniegto slimības lapu neredzamu kādam no pacienta izvēlētajiem darba devējiem.

Tā kā darba devējs informāciju par darbnespējas lapu saņem tikai pēc tās noslēgšanas, par saslimšanu darba devējs ir jāinformē darbiniekam pašam. Parasti to nosaka iekšējos darba kārtības noteikumos.