Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienas atvaļinājumu pagarina

J
jautā:
16. jūnijā, 2019
Andris

Labdien! 11. jūnijā devos atvaļinājumā uz 2 nedēļām, tātad uz 14 kalendārajām dienām. Pa vidu iekrīt Līgo svētki. Vēlējos noskaidrot, kad man būtu jāierodas darbā. Paldies!

A
atbild:
25. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uz šo jautājumu atbildi citkārt prasiet savam darba devējam! Jo darba devējam ir jāinformē Jūs par izdoto rīkojumu par atvaļinājuma piešķiršanu, kurā ir norādīts atvaļinājuma ilgums – pirmā un pēdējā atvaļinājuma diena. Tās ir Jūsu tiesības jautāt un saņemt atbildi. Izmantojiet tās!

Atbilstoši Darba likumam, ja darbinieka atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, tad atvaļinājumu par svētku dienu skaitu pagarina.

Tas nozīmē, ka Jūsu atvaļinājums, kas piešķirts no 11. jūnija uz divām kalendāra nedēļām, ir pagarināms par divām dienām (23. un 24. jūniju). Jūsu pēdējā atvaļinājuma diena ir 26. jūnijs, un darbā jāierodas 27. jūnijā.