Lasīšanai: 1 minūte

Tiesu sistēmas reforma

J
jautā:
15. jūnijā, 2019
Kristine

Labdien! Iegāju portālā manas.tiesas.lv un ieraudzīju, ka kreditors brīdinājuma kārtībā iesniedzis pieteikumu zemesgrāmatas nodaļai, bet ar nākamās dienas datumu jau stāv paziņojums par lietas nodošanu tiesai un paskaidrojums: sakarā ar tiesu apvienošanu (arī brīdinājuma kārtībā). Ko tas nozīmē? Ka ierosinātas divas lietas?

A
atbild:
20. jūnijā, 2019

Vienkāršotās procedūras lietas tiek ierosinātas un izskatītas saskaņā ar Civilprocesa likuma normām (tai skaitā 250.19  panta normām). Portāla manas.tiesas.lv paskaidrojumā norādīts, ka tiesu apvienošanas rezultātā lieta tiek nodota izskatīšanai citai tiesai. Tādējādi par vienu pieteikumu ir ierosināta viena lieta. Plašāk par tiesu sistēmas reformas jautājumiem var izlasīt LV portāla rakstā “No 1. marta Latvijā darbosies deviņas pirmās instances tiesas”. Jebkuru neskaidrību gadījumā Jums ir iespēja vērsties pēc konsultācijas Tiesu administrācijā, kas detalizēti un kompetenti sniegs atbildes par konkrētās lietas virzību.