Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma ilgums – darba devēja rīkojumā

J
jautā:
13. jūnijā, 2019
larisa

Labdien! Man bija atvaļinājums no 3. maija līdz 20. maijam. 12. maijā bija Mātes diena – vai man pienākas vēl viena diena pie atvaļinājuma? Paldies!

A
atbild:
25. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

No sniegtās informācijas nav saprotams piešķirtā atvaļinājuma ilgums. Atvaļinājumu parasti piešķir kalendāra nedēļās. Darba devējs, piešķirot atvaļinājumu, raksta rīkojumu, kurā norāda atvaļinājuma ilgumu, pirmo un pēdējo dienu.

Jūsu norādītajā periodā ir divas svētku dienas – 4. maijs un 12. maijs. Atbilstoši Darba likumam atvaļinājums, kurā ietilpst svētku dienas, par svētku dienu skaitu ir pagarināms, pieskaitot tik dienu pie pēdējās atvaļinājuma dienas.

Tātad piešķirtais atvaļinājums uzreiz bija par svētku dienu skaitu – divām dienām – pagarināms. Lai noskaidrotu, vai tas tika ievērots, Jums ir jālūdz darba devējam skaidrojums un jāiepazīstas ar rīkojumu par atvaļinājuma piešķiršanu.