Grūtniecei nevar atteikt atvaļinājuma izmantošanu

J
jautā:
12. jūnijā, 2019
Agnese

Labdien! Ar darba devēju esmu darba attiecībās no 2015.  gada 13. novembra. Dekrētā man jādodas 2019.  gada 12. augustā. Man ir uzkrātas 32 kalendārās atvaļinājuma dienas, no kurām šogad esmu izmantojusi 11 dienas. Cik atvaļinājuma dienu es līdz dekrētam varu izmantot? Paldies!

A
atbild:
21. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta ceturtā daļa nosaka: sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

No minētā izriet, ka Jums ir tiesības izmantot visu pienākošos atvaļinājumu. Atvaļinājumu, arī tā uzkrājumu, var izmantot visu uzreiz vai pa daļām:

  • pirms došanās dekrēta atvaļinājumā;
  • uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma (pirms prasāt darba devām piešķirt bērna kopšanas atvaļinājumu);
  • pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanas, pirms atgriežaties darbā.

Par to, kā izmantosiet atvaļinājumu, Jums būtu jāvienojas ar darba devēju. Darba devējs nevar atteikt Jums atvaļinājuma izmantošanu.