Lasīšanai: 1 minūte

Virsstundu darbs bez darbinieka piekrišanas

J
jautā:
10. jūnijā, 2019
Raimonds

Sveiki! Strādāju uzņēmumā ar summēto darba laiku. Vai darba devējam ir tiesības nodarbināt darbinieku svētku dienā bez darbinieka piekrišanas, pamatojoties uz 136.3.1 pantu vai 144.2 pantu? Kādas varētu būt “sabiedrības visneatliekamākās vajadzības”? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
14. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējs Darba likumā noteiktās situācijās ir tiesīgs izdot rīkojumu par darbinieku nodarbināšanu svētku dienās. Šāds rīkojums neprasa darbinieka piekrišanu.

Ar sabiedrības neatliekamām vajadzībām, kas dod tiesības nodarbināt darbinieku virsstundu darbā, atbilstoši Darba likuma 136. panta trešās daļas 1. punktam saprot, piemēram, darbu glābšanas dienestos.

Savukārt likuma 144. panta otrā daļa, kas nosaka darbinieku nodarbināšanas tiesības svētku dienās, ir attiecināma tikai uz tiem darba devējiem, kam darbība saistīta ar nepārtrauktas darba gaitas nodrošināšanu.