Darba laiku uzskaita darba devējs

J
jautā:
10. jūnijā, 2019
Sandis

Labdien! Situācija ir šāda: mans amats – kasieris veikalā "Depo".
Pēc darba dienas beigām, teiksim, plkst. 20.00, vēl jāizskaita nauda kasē un jānodod. Tas aizņem apmēram 20 minūtes katru darba dienu. Šis laiks neskaitās pie mana darba laika: tas nozīmē, ka to daru par velti. Vai tas ir pareizi no likuma puses? Kā nosaka likums?

A
atbild:
18. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Katrā uzņēmumā darba devējam ik mēnesi  ir pienākums precīzi uzskaitīt darbinieka nostrādātās darba stundas darba laika uzskaites tabelē. To nosaka Darba likuma 137. pants.

Lai pārliecinātos, cik nostrādātās darba stundas darba devējs darba laika uzskaitē Jums ir norādījis, ir jālūdz darba devējam skaidrojums.

Katrā uzņēmumā darba kārtību regulē iekšējās kārtības noteikumi, kuros ir paskaidroti darba organizācijas principi. Piemēram, cikos jāierodas darbā, pusdienu pārtraukumu organizācija utt.

Savukārt darbinieka darba pienākumu izpilde parasti ir ietverta vai nu darba līgumā, vai amata aprakstā.

Tikai skatot kopumā visus minētos normatīvos aktus un dokumentus, Jums būs iespēja pārliecināties par faktisko situāciju, kā arī izvērtēt, vai Jūsu tiesības ir aizskartas.

Tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam darbiniekam ir tiesības vērsties Valsts darba inspekcijā, līdzi ņemot visus dokumentus.