Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Laulātā pārskaitījumam nav ierobežojuma

J
jautā:
07. jūnijā, 2019
Inese

Labdien! Kādu summu viens laulātais (ārzemēs) var ieskaitīt otram (LV) kontā? Agrāk bija summa līdz 200 eiro. Vai ir mainījies šīs summas apjoms? Televīzijā bija raidījums, kurā stāstīja, ka plānots paaugstināt summas apjomu līdz 1000 eiro. Paldies!

A
atbild:
20. jūnijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Laulātā pārskaitījumam nav summas ierobežojuma. Ja gadā saņemtā summa ir lielāka par 10 000 eiro, tā ir jādeklarē kā neapliekamais ienākums, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Bankai savukārt ir pienākums izprast klienta naudas izcelsmi. Katram klientam ir jāizpilda bankas anketa un pašam tā jāaktualizē. Ja anketā ir jautājums par citiem ienākumiem, piemēram, pārskaitījumiem no radiniekiem, šādi ienākumi ir jānorāda.