Lasīšanai: 1 minūte

Pušu vienošanās kā darba attiecību izbeigšanas iespēja

J
jautā:
03. jūnijā, 2019
Ligita

Labdien! Esmu nostrādājusi uzņēmumā vairāk nekā 3 gadus, personīgu iemeslu dēļ jāpamet darbs, un vēlos nokārtot bezdarbnieka statusu. Kādā formā man ir jānoslēdz darba attiecības, lai varētu no VID iegūt pabalsta tiesības un saņemt naudu no 1. mēneša?

A
atbild:
12. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jums būtu darba devējam jāadresē iesniegums par darba attiecību izbeigšanu, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu. Šis pants nosaka, ka puses darba attiecības izbeidz, savstarpēji vienojoties.

Sekojoši darba devējs sagatavos vienošanās tekstu un paziņos Valsts ieņēmumu dienestam darba attiecību izbeigšanas pamatu. Šī informācija ir saistoša Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, kas atbild par bezdarbnieka statusa piešķiršanu un pabalstu izmaksu.