Ārvalstu komandējumiem piemēro konkrētās valsts izdevumu diennakts normas

J
jautā:
23. maijā, 2019
Sanija

Labdien! Uz kāda Darba likuma panta pamata darba devējs neizmaksā komandējuma naudu ārpus Latvijas, tā vietā piedāvājot samaksāt par 4 komandējuma dienām samaksu, kas pielīdzināta ikdienas darba dienas samaksai, neņemot vērā, ka komandējumā ietilpst sestdiena un svētdiena (dubultā apmaksa) – dalība 2 dienu festivālā? Un vai darba devējs drīkst neizmaksāt komandējumu, pamatojoties uz līdzekļu trūkumu?

A
atbild:
30. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieku komandējumā darba devējs nosūta ar rīkojumu. Komandējuma ilgumu nosaka institūcijas vadītājs.

Darba likumā nav tāda regulējuma, kas darba devējam dod tiesības neizmaksāt darbiniekam komandējuma naudu.

Komandējumu un darba braucienu izdevumu atlīdzināšanas kārtību nosaka MK noteikumi Nr. 969. Atlīdzināmie komandējuma izdevumi ir noteikti noteikumu 8. punktā.

 To 17.–19. punkts paredz:

  • Komandējuma vai darba brauciena izdevumus darbiniekam atlīdzina institūcija, kura viņu nosūtījusi komandējumā vai darba braucienā.
  • Ja kādus no šo noteikumu punktā minētajiem komandējuma izdevumiem sedz institūcija, kura uzaicinājusi darbinieku komandējumā, vai ārvalstu puse, darbiniekam attiecīgie izdevumi netiek atlīdzināti (izņemot šo noteikumu 13. punktā minēto gadījumu).
  • Darbiniekam komandējuma laikā tiek saglabāta darbavieta (amats) un darba samaksa (atalgojums).

Nosūtot darbinieku komandējumā uz attiecīgo ārvalsti, ir piemērojamas minētajos MK noteikumos noteiktās izdevumu diennakts normas komandējumiem (darba braucieniem).