TĒMA: Tieslietas

Par koplietošanas telpas pievienošanu dzīvokļa īpašumam

J
jautā:
21. maijā, 2019
A

Labdien! Vēlamies savam dzīvoklim pievienot klāt blakus telpu, kas ir mājas iedzīvotāju koplietošanas telpa. Kā to var izdarīt?

A
atbild:
17. jūnijā, 2019

Koplietošanas telpas savam atsevišķajam īpašumam daudzdzīvokļu mājā nevar pievienot, jo tās ir kopīpašuma daļa. Dzīvokļa īpašuma likuma 2. panta 2. daļā ir šāda norma: “Dzīvokļa īpašums kā lietu kopība sastāv no atsevišķā īpašuma un attiecīgas kopīpašuma domājamās daļas. Dzīvokļa īpašuma sastāvā ietilpstošais atsevišķais īpašums un kopīpašuma domājamā daļa tiesiski nav atdalāmi.” Vienīgā iespēja iegūt šīs telpas savā lietošanā ir noslēgt ar mājas īpašnieku līgumu par šīs telpas nomu uz noteiktu, iespējami ilgu termiņu un šo līgumu reģistrēt zemesgrāmatā. Lai noslēgtu telpas nomas līgumu, ir nepieciešams saņemt piekrišanu no dzīvokļu īpašniekiem, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem.” (Likuma 16. panta otrās daļas 6. punkts un 17. panta 9. daļa.) Kad šāds līgums noslēgts, būvvaldē var saskaņot projektu, piemēram, par durvju ierīkošanu uz šo telpu.