TĒMA: Mājoklis

Par piebrauktuves likvidēšanu

J
jautā:
20. maijā, 2019
Elīna

Labdien! Gribam pārtaisīt savu piebraucamo ceļu par gājēju ceļu. Vai operatīvajiem dienestiem – Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – ir noteikti jāpiebrauc pie kāpņu telpām? Vai viņi var apstāties tuvākajā vietā un aiziet ar kājām?

A
atbild:
11. jūnijā, 2019
Mudīte Luksa
LV portāls

Piebrauktuve daudzdzīvokļu mājai, visticamāk, ir iekļauta tā dēvētajās sarkanajās līnijās (Aizsargjoslu likuma 1. panta 13. daļa) un ir apstiprināta teritorijas plānojumā, kas savukārt tiek noteikts pašvaldības saistošajos noteikumos.

Arī tad, ja tā nav, piebrauktuvi daudzdzīvokļu mājai patvaļīgi pārveidot par gājēju ceļu bez saskaņošanas ar vietējās pašvaldības būvvaldi nedrīkst.

Tā kā situācijas raksturojuma jautājumā faktiski nav, neko vairāk nav iespējams komentēt, vien paust apsvērumu, ka dažkārt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā vai ugunsgrēka dzēšanā noteicoša nozīme ir tieši minūtēm un sekundēm.