Ailīte par invaliditāti nav obligāti aizpildāma

J
jautā:
20. maijā, 2019
Inese

Labdien! Jauniešu vasaras darba pieteikuma anketā ir jāatzīmē ailīte par invaliditāti. Vai mums obligāti tas ir jānorāda? Vai tas nav cilvēktiesību pārkāpums? Jo darba devējs tiekas ar pašu jaunieti un tad jau arī izvērtēs, cik bērns ir spējīgs veikt esošo darbu... Jau iepriekš pateicos par atbildi.

A
atbild:
27. maijā, 2019

Skolēnam, reģistrējoties dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumā, ailīte par invaliditāti nav obligāti aizpildāma. To var aizpildīt, ja skolēns vēlas iepriekš informēt par invaliditātes esamību. Reģistrēšanās anketā obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar sarkanu zvaigznīti.

Papildus informāciju var meklēt jau iepriekš LV portāla sagatavotā atbildē uz līdzīgu jautājumu, proti, darbiniekam sava slimība vai īpašas vajadzības darba devējam iepriekš jāatklāj tikai tad, ja ir nepieciešami kādi darba vides pielāgojumi, ko citādi darba devējs nezinātu.