Darbinieku skaita samazināšana neskar vecāku pabalsta izmaksu

J
jautā:
20. maijā, 2019
Lii

Labdien! Gribēju painteresēties – ja, esot bērna kopšanas atvaļinājumā, tiek likvidēta struktūrvienība, kurā strādāju, kas tad notiek pēc atgriešanās pēc BKA un kā ir ar samaksu? Vai tiks maksāts vecāku pabalsts?

A
atbild:
28. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Laikā, kad darbinieks atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un uzņēmumā notiek darbinieku skaita samazināšana, promesošo darbinieku atlaist nevar.

Pēc BKA izmantošanas atgriežoties darbā, šim darbiniekam ir priekšrocības saglabāt darbu, pamatojoties uz Darba likuma 108. panta otrās daļas 3. punktu.

Faktiski tas nozīmē, ka darba devējam ir jāpiedāvā līdzvērtīgs darbs.

Vecāku pabalsta maksāšana nav saistīta ar struktūrvienības likvidēšanu. Proti, vecāku pabalstu nepārtrauc maksāt, ja kādā brīdī darbavietā notiek izmaiņas. Vecāku pabalstu maksā valsts VSAA personā par to periodu, kādu pabalsta saņēmējs, pabalstu pieprasot, ir izvēlējies. Ja pabalsta saņēmējs ir bijis nodarbināts pabalsta piešķiršanas dienā, tad to turpinās maksāt vienu gadu vai pusotru gadu – atkarībā no tā, kurš periods ir izvēlēts.