Nepieciešama īpašnieka un būvvaldes piekrišana

J
jautā:
20. maijā, 2019
Juris

Vai var projekta ietvaros veikt kanalizācijas izbūvi uz servitūta ceļa?

A
atbild:
11. jūnijā, 2019
Mudīte Luksa
LV portāls

Jautājums ir pārāk vispārīgs, lai varētu sniegt konkrētu atbildi. Pirmkārt, nav saprotams, kura īpašuma – kalpojošā vai valdošā – īpašnieks vēlas būvēt kanalizācijas sistēmu, kas skar servitūta ceļu, cik lieli ir būvdarbi.

Šeit galvenais ir jautājums – kam pieder zeme, kur atrodas ceļš un domāts būvēt kanalizācijas sistēmu? Ja to plāno darīt ceļa lietotājs (valdošā īpašuma īpašnieks), tad būvniecībai jāiegūst zemes īpašnieka piekrišana. Šāda būvniecība ir jāsaskaņo ar vietējo būvvaldi, kas arī prasīs zemes īpašnieka piekrišanu. Kalpojošajam zemes īpašumam uzliktais ceļa servitūta apgrūtinājums (ja tas oficiāli nodibināts un ierakstīts zemesgrāmatā) ceļa lietotājam dod tikai tiesības izmantot šo ceļu piekļuvei attiecīgajam nekustamajam īpašumam, bet ne būvniecības darbu veikšanai šajā teritorijā.