Pārtraukumi darbā, kas jāieskaita darba laikā

J
jautā:
17. maijā, 2019
Dace

Labdien! Strādāju pašvaldības policijā, kur darba diena ilgst 13 stundas, bet grafikā tiek rakstītas kā 11 stundas! Vai šīs 2 stundas drīkst neatmaksāt un uzskatīt kā atpūtas laiku, ja telpas nav atļauts atstāt un reāli darbā jāpavada 13 stundas?

A
atbild:
28. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums paredz, ka darbiniekam nevar būt nepārtraukts darba laiks. Ikvienam ir tiesības uz pārtraukumiem darbā.

Pārtraukuma laikā darbiniekam ir tiesības atstāt savu darbavietu, ja darba līgumā, darba koplīgumā vai darba kārtības noteikumos nav noteikts citādi. Aizliegumam pārtraukuma laikā atstāt darbavietu jābūt pietiekami pamatotam. Ja pārtraukuma laikā darbiniekam ir noteikts aizliegums atstāt savu darbavietu un darbinieks šo laikposmu nevar izmantot pēc sava ieskata, šāds pārtraukums ieskaitāms darba laikā (DL 145. panta trešā daļa).

Izvērtējos darba līguma noteikumus, iekšējās kārtības noteikumus u. c. iekšējos normatīvos aktus, kas Jums ir jāievēro savu amata pienākumu izpildē, apsveriet iespēju vērsties pie vadības, lai pārrunātu pārtraukumu darbā organizēšanu un darba laika uzskaiti.