Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz atvaļinājumu, ja ilgstoši slimots

J
jautā:
17. maijā, 2019
Inga

Ilgstoša slimošana un jautājums par atvaļinājuma naudu. 2019. gada janvāra beigās kritu uz slidenas ietves un lauzu plecu. No janvāra beigām man ir slimības lapa, tātad 2019. gada maijā 4. mēnesi. Strādāju mazā SIA, kurā priekšniecība visiem darbiniekiem liek iet reizē atvaļinājumā jūlijā. Ja mana slimības lapa noslēgsies un man būs jāiet uz darbu jūlijā, kas notiks saistībā ar atvaļinājumu un atvaļinājuma naudu? Vai tā būs un tiks izmaksāta?

A
atbild:
28. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Slimības laiks atbilstoši Darba likuma 152. pantam dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Tas nozīmē, ka darba devējam nav pamata Jums nepiešķirt un neapmaksāt atvaļinājumu.