Lasīšanai: 1 minūte

Arī atkārtoti invaliditātes apliecību izsniedz VDEĀVK

J
jautā:
16. maijā, 2019
Māris

Kā atjaunot nozaudētu bērna invalīda invaliditātes apliecību?

A
atbild:
27. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāti apliecinošu dokumentu – invalīda apliecību – arī atkārtoti izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).

Lai šo dokumentu saņemtu atkārtoti, personai vai tās likumiskajam pārstāvim jebkurā VDEĀVK struktūrvienībā jāiesniedz iesniegums ar lūgumu izsniegt apliecību, norādot izsniegšanas iemeslu. Iesniegumu var nodot papīra dokumenta formā, iesniedzot to komisijā vai nosūtot pa pastu, vai elektroniska dokumenta formā, ja tas ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu un apriti.

Informācija par nodaļām jāmeklē mājaslapā: www.vdeavk.gov.lv.

Portālā “Latvija.lv” ir arī e-pakalpojums Atkārtota invalīda apliecības izsniegšana.

Invaliditāti apliecinoša dokumenta izsniegšanas un uzskaites kārtība ir noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 450.