Lasīšanai: 1 minūte

Nodevas apmērs, ja veikta patvaļīga būvniecība

J
jautā:
15. maijā, 2019
Oļegs

Vai Rīgas pilsētas būvvaldei ir tiesības piemērot Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 147 3.6. pantā minēto koeficientu, ja administratīvā lieta par patvaļīgu būvniecību jau tika pabeigta pirms jaunās būvatļaujas izsniegšanas? Papildus informēju, ka pēc administratīvās lietas pabeigšanas būvniecība turpinājās likumīgi uz vecās būvatļaujas pamata.

A
atbild:
17. maijā, 2019
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Ja patvaļīgas būvniecības veicējs novērš patvaļīgas būvniecības radītās sekas veidā, kas neparedz būvniecības saskaņošanu būvvaldē, tad, pēc seku novēršanas ierosinot jaunu būvniecību, palielinātais koeficients nodevai par būvatļaujas izdošanu netiek aprēķināts. Savukārt, ja patvaļīgas būvniecības seku novēršanai nepieciešams izstrādāt un saskaņot būvniecības dokumentāciju, tad nodeva par būvatļaujas izdošanu tiek aprēķināta pieckāršā apmērā.