Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa nav no viena cilvēka saņemtām dāvanām līdz 1425 eiro gadā

J
jautā:
14. maijā, 2019
Irina

Labdien! Ja četri draugi dāvina naudas summu pa 1400 eiro katrs viena gada laikā, vai ir jāmaksā nodoklis no summas 5600 eiro?

A
atbild:
16. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikts, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām līdz 1425 eiro taksācijas gada laikā (ja dāvinātājs nav laulātais vai radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, jo tad nodoklis nav jāmaksā vispār). Tātad – ar nodokli netiek apliktas dāvanas līdz 1425 eiro no viena dāvinātāja.

Šī likuma norma nav piemērojama, ja dāvanu dāvina fiziskā persona savas saimnieciskās darbības ietvaros, kā arī tad, ja fiziskā persona ir saņēmusi dāvanu ar atlīdzības raksturu Civillikuma izpratnē.