Dzīvokļu īpašnieku kopsapulces sasaukšana

J
jautā:
13. maijā, 2019
Gunta

Kura normatīvā akta normas ir piemērojamas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulces izziņošanā un lēmumu pieņemšanā, ja dzīvojamā māja ir tikai daļēji sadalīta dzīvokļu īpašumos – Dzīvokļu īpašuma likuma vai Civillikuma normas.

A
atbild:
21. maijā, 2019

Saskaņā ar Dzīvokļu īpašuma likuma 6. pantu:

  1. Dzīvokļa īpašumu var izveidot uz likuma, tiesas sprieduma, darījuma, tai skaitā testamenta, vai mājas īpašnieka lēmuma pamata. Dzīvokļa īpašumu izveido, sadalot atbilstoši šā likuma noteikumiem zemesgrāmatā ierakstītu dzīvojamo māju kopā ar tai piederīgajām palīgēkām, būvēm un zemi.
  2. Dzīvokļa īpašums ir nodibināts līdz ar tā ierakstīšanu zemesgrāmatā.

Tādējādi, ja zemesgrāmatā minētā ēka ir reģistrēta kā daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka (neatkarīgi no dzīvokļu īpašumu skaita), piemērojamas Dzīvokļu īpašuma likuma normas. Savukārt saskaņā ar šī likuma 2. panta trešo daļu attiecībā uz dzīvokļa īpašumu, ciktāl to nereglamentē šis likums, piemērojamas Civillikuma normas. Civillikuma 927. panta noteikumi uz dzīvokļa īpašumu attiecināmi ar šajā likumā paredzētajiem ierobežojumiem.

Dzīvokļu īpašnieku kopsapulces sasaukšanai būs piemērojamas Dzīvokļu īpašuma likuma 19. panta normas.