TĒMA: Mājoklis

Par dzīvokļu īpašnieku aptauju

J
jautā:
13. maijā, 2019
Inese

Labdien! Kā ir ar personas datu aizsardzību tagad, ja vēlamies veikt dzīvokļu īpašnieku aptauju pēc Īpašuma likuma par kāda mājai nepieciešama lēmuma pieņemšanu? Aptaujā vienmēr ir bijis jānorāda dzīvokļa īpašnieka vārds un uzvārds – vai tagad to var darīt, jo aptaujā var piedalīties ne tikai kopības pārstāvji, bet arī jebkurš dzīvokļa īpašnieks? Kā uzzināt jaunā dzīvokļa saimnieka vārdu, uzvārdu aptaujas anketu saraksta izveidošanai, ja mainījies dzīvokļa īpašnieks?

A
atbild:
31. maijā, 2019

Ja kāds vēlas organizēt dzīvokļu īpašnieku aptauju, pirmais dokuments, kas nepieciešams, ir dzīvokļa īpašumu sadalījuma akts, kur redzams, cik daudz dzīvojamā mājā ir dzīvokļa īpašumu, bet konkrētu dzīvokļu īpašniekus, ja citādi tas nav iespējams, var uzzināt zemesgrāmatā. Tas gan ir maksas pakalpojums, kura saņemšanai jāsniedz pamatojums, un aptaujas rīkošana tāds ir.