Lasīšanai: 1 minūte

Latvijā transporta līdzekļa vadītāja tiesību eksāmens nebūs jākārto

J
jautā:
09. decembrī, 2012
Anna Tukisa

Paldies par atbildi. Vēl viens jautājums par to pašu situāciju. Vācijā pēc gada Latvijas tiesības atdos, bet vai Latvijā būs jākārto CSDD eksāmens pa jaunam un jāpāriet medicīniskā pirmstermiņa pārbaude?

A
atbild:
10. decembrī, 2012
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Agnese Korbe, Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste

Saistībā ar Jūsu atsūtīto jautājumu vēlamies informēt, ka saskaņā ar  Ceļu satiksmes likuma 30.panta otrās daļas 8.punktā noteikto, ja personai ārvalstī ir spēkā esošs transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums vai atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, tā transportlīdzekļu vadīšanas tiesības Latvijā nedrīkst izmantot.

Ja konkrētajā situācijā persona pēc piemērotā soda termiņa beigām likumīgi atgūs vadīšanas tiesības Vācijā, atkārtota transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atjaunošana Latvijā nav jāveic.