Lasīšanai: 1 minūte

Cik ilgi var veikt papildu darbu

J
jautā:
09. maijā, 2019
Kristīne

Cik ilgi darbinieks var pildīt vakanta amata pienākumus papildus saviem tiešajiem darba pienākumiem?

A
atbild:
13. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Neviens normatīvais akts neierobežo termiņā darbinieka nodarbināšanu papildu darbā. Tā ir abu pušu vienošanās.

Ar papildu darbu saprot darbu, ko darbinieks veic pamatdarba vietā pie viena darba devēja papildus tiešajiem darba pienākumiem.

Jāpiebilst, ka papildu darbu darbiniekam darba devējs var uzlikt tikai ar darbinieka rakstveida piekrišanu un par to pienākas atsevišķa samaksa.