Vai var piedzīt uzturlīdzekļus tikai no viena vecāka

J
jautā:
08. maijā, 2019
Marta

Labdien! Es pēc 3 mēnešiem pabeigšu mācības tehnikumā un plānoju iestāties augstskolā (pilna laika). Man ir 19 gadi. Mani vecāki ir sen šķīrušies. Mamma ir aizbraukusi uz Vāciju strādāt. Tētis strādā Latvijā. Vai es varu pieprasīt vecākiem uzturlīdzekļu izmaksu, ja tie nevēlas man palīdzēt? Tētis laiku pa laikam palīdz. Mamma pilnībā atteicās. Vai es varu piedzīt uzturlīdzekļu izmaksu tikai no mammas? Paldies!

A
atbild:
05. jūnijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, tas ir Jūsu ziņā izlemt, vai celt prasību tiesā tikai pret savu māti vai pret abiem vecākiem. Vienlaikus jārēķinās, ka tiesa, izvērtējot lietas apstākļus un nosakot piedzenamo uzturlīdzekļu apmēru, ņems vērā abu vecāku ieguldījumu un materiālās iespējas atbalstīt savu bērnu studiju laikā, jo pienākums uzturēt savu bērnu līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt, gulstas gan uz tēvu, gan māti (Civillikuma 179. pants).

Plašāk LV portāla skaidrojumā par uzturlīdzekļu piedziņu pēc pilngadības sasniegšanas.