Atvaļinājuma kompensāciju aprēķina proporcionāli nostrādātajam laikam

J
jautā:
07. maijā, 2019
Gundega

Ja es par pirmsskolas izglītības skolotāju strādāju no 2010. gada 2. februāra līdz 2019. gada 31. maijam, cik lielu atvaļinājuma kompensāciju es saņemšu pēc uzteikuma saņemšanas – 2 mēnešu apmērā vai par 16 dienām? Visi atvaļinājumi līdz šim vasaras mēnešos izņemti.

A
atbild:
10. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecības izbeidzot, darba devējs veic galīgo aprēķinu un darbiniekam izmaksā atlīdzību, tostarp neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju proporcionāli nostrādātajam laikam, ievērojot darbinieka individuālā darba gada periodu un darba uzteikuma datumu. Tātad aizejošam darbiniekam atvaļinājuma kompensāciju neapmaksā avansā, kā tas itin bieži ir darba attiecību laikā, kad darbinieks izmanto ikgadējo atvaļinājumu.

Sniegt precīzu neizmantotā atvaļinājuma dienu skaitu par Jūsu pēdējo darba gadu, precīzi nezinot citu informāciju, kas norādīta Jūsu personālkartītē, būtu maldinoši.

Pirmšķietami pēc jautājumā norādītās informācijas var spriest, ka kompensācija nebūs 8 kalendāra nedēļu apmērā.