Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir atļauts internetā iegādāties marihuānu

J
jautā:
05. maijā, 2019
Andris

Vai Latvijā ir atļauts iegādāties, pasūtot interneta veikalos, CBD marihuānu?

A
atbild:
10. maijā, 2019
Pārtikas un veterinārais dienests
Diāna Birkenfelde, Pārtikas uzraudzības departamenta Pārtikas produktu reģistrācijas daļas vadītāja

Ministru kabineta noteikumu Nr. 847 Noteikumi par Latvijā kontrolējamajām narkotiskajām vielām, psihotropajām vielām un prekursoriem 1. pielikumā “Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru I saraksts” ir noteikts, ka kanabiss (marihuāna) pieskaitāms pie aizliegtām sevišķi bīstamām narkotiskām vielām (I saraksts).

Savukārt likuma “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” 5. pants noteic, ka aizliegts audzēt, ražot, izgatavot, importēt, eksportēt, izplatīt, reklamēt, transportēt, glabāt, nodot par atlīdzību vai bez tās, iegādāties un lietot, kā arī sūtīt cauri Latvijas teritorijai I sarakstā iekļautos augus, vielas un zāles.