TĒMA: Veselība

Rīcība ar veselības apdrošināšanas polisi darbavietas maiņas gadījumā

J
jautā:
11. aprīlī, 2019
Irēna

Labdien! Man, pārejot no vienas skolas uz citu, pagāja 11 dienas. Vai tas ir pārtraukts darba stāžs, kura dēļ tiek atņemta veselības apdrošināšanas polise?

A
atbild:
18. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu jautājumā ir pārāk maz informācijas par faktisko situāciju saistībā ar darbavietas maiņu un dokumentiem, uz kā pamata tā notika. Tomēr būtiskākais ir tas, ka veselības apdrošināšanas polisei nav saistības ar darba stāžu un tā pārtraukšanu.

Parasti, ja darbinieks darba attiecības vairs neturpina iestādē, kas darbinieka veselību ir apdrošinājusi, darbiniekam tiek piedāvāts polisi par atlikušo apdrošināšanas periodu atpirkt vai no tās atteikties, jo polises kopējā vērtība ir vairākkārt lielāka nekā darbinieka līdzmaksājums.

Ja veselības apdrošināšanas polisi darba devējs, no kura aizgājāt, lika Jums atdot, pastāv pamats pieņemt, ka Jūsu turpmākā darbavieta, neraugoties uz to, ka tā ir cita skola, ir cits darba devējs. Jaunajam darba devējam nav saistību ar iepriekšējā darba devēja iegādāto veselības apdrošināšanas polisi.