Lasīšanai: 1 minūte

Algas lapiņas formāts

J
jautā:
10. aprīlī, 2019
Ludmila

Vai algas lapiņas drīkst izsniegt rakstveidā? Vai tikai e-pastā?

A
atbild:
15. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 71. pants, kas ir spēkā no 2010. gada 25. marta, paredz, ka, izmaksājot ikmēneša darba samaksu, darba devēja pienākums ir izsniegt vai elektroniski uz darba e-pasta adresi darbiniekam nosūtīt algas lapiņu.

Tas nozīmē, ka darba devējs var izvēlēties, kādā formātā informēt darbinieku par viņam aprēķināto darba samaksu, veiktajiem nodokļu ieturējumiem un citām summām, ja tādas tiek piešķirtas.