TĒMA: Mājoklis

Par pašvaldībai piederoša dzīvokļa iegādi

J
jautā:
09. aprīlī, 2019
Viktorija

Labdien! Jautājums sekojošs – īrējam pašvaldības dzīvokli ar beztermiņa īres līgumu. Savulaik dzīvokli neprivatizējām, bet šobrīd vēlamies to iegūt savā īpašumā. Īrējam no Rīgas pašvaldības. Sakiet, vai izpirkuma cena būs pēc dzīvokļa tirgus vērtības vai pēc dzīvokļa kadastra vērtības?

A
atbild:
03. maijā, 2019
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ja Jums ir beztermiņa īres līgums un savulaik neizmantojāt pašvaldības piedāvājumu dzīvokli privatizēt, tas nenozīmē, ka to var izdarīt tagad. Likuma Par valsts un pašvaldības dzīvojamo māju privatizāciju 34. panta 3. daļā noteikts, ka īrnieks un viņa ģimenes locekļi varēja iesniegt privatizācijas pieteikumu ne vēlāk kā līdz 2006. gada 31. augustam. Tādējādi valsts un pašvaldību dzīvokļu privatizācija par sertifikātiem jau sen ir beigusies. Dzīvokli, iespējams, var iegūt īpašumā nopērkot, taču tas atkarīgs no pašvaldības plāniem saistībā ar dzīvojamo platību.

Lai iegūtu informāciju par iespēju iegādāties konkrēto dzīvokli, jāvēršas Rīgas pašvaldības dzīvojamo māju privatizācijas komisijā (tālr. 67012697, e-pasta adrese – dmpk@riga.lv).