E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16714
Lasīšanai: 2 minūtes

Noilgums iepirkumu procedūrā

J
jautā:
09. aprīlī, 2019
Jānis

Labdien! Kad iestājas noilgums un vairs neparādās EIS sistēmā pārkāpums, kas ir pamats izslēgšanai no dalības iepirkumā vai iepirkuma procedūrā? Pārkāpums: 41. pants, 2.daļa, un 159.8.¹ pants, 7. daļa. Darba devējs ir nomaksājis administratīvo sodu.

A
atbild:
16. aprīlī, 2019

No uzdotā jautājuma secināms, ka pārkāpums, par kuru ir piemērots naudas sods, ir saistīts ar darba līguma nenoslēgšanu rakstveida formā (LAPK 41. pants, 2. daļa), sankcija piemērota “par informatīvās deklarācijas par darba ņēmējiem, kura tiek iesniegta par personām, kuras uzsāk darbu, neiesniegšanu nodokļu normatīvajos aktos noteiktajā termiņā” (LAPK 159.8 panta 7.daļa).

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 42. panta 3. daļas 2. punktu “pasūtītājs neizslēdz kandidātu vai pretendentu no dalības iepirkuma procedūrā, ja no dienas, kad kļuvis neapstrīdams un nepārsūdzams tiesas spriedums vai citas kompetentas institūcijas pieņemtais lēmums saistībā ar šā panta pirmās daļas 6. punktā un 7. punkta “b” apakšpunktā un otrās daļas 2. punktā minētajiem pārkāpumiem, līdz pieteikuma vai piedāvājuma iesniegšanas dienai ir pagājuši 12 mēneši”.

Savukārt 42. panta 1.daļas 7. punkta “b” apakšpunkts nosaka, ka pārkāpums var izpausties kā “personas nodarbināšana bez rakstveidā noslēgta darba līguma, nodokļu normatīvajos aktos noteiktajā termiņā neiesniedzot par šo personu informatīvo deklarāciju par darbiniekiem, kas iesniedzama par personām, kuras uzsāk darbu”.

No minētā pirmšķietami secināms, ka Jūsu gadījumā būtu piemērojams noilguma termiņš 12 mēneši. Konkrētāk par tiesību normu piemērošanas specifiku iepirkumu procedūrās, tai skaitā informācijas pieejamību EIS, Jūs varat uzzināt Iepirkumu uzraudzības birojā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 58 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU