Lasīšanai: 1 minūte

Vai administratīvais arests paliks spēkā pēc jaunā likuma pieņemšanas

J
jautā:
06. aprīlī, 2019
Andis

Sveiki! Vai administratīvie aresti, kas piespriesti līdz 01.01.2020., paliks spēkā jaunajā gadā, kad stāsies spēkā jaunais administratīvais likums, kurš tos neparedz?

A
atbild:
09. aprīlī, 2019
Linda Balode
LV portāls

Saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma Pārejas noteikumu 2. punktu procesuālās darbības, kas līdz Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās dienai uzsāktas saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (LAPK), tiek arī pabeigtas kodeksā noteiktajā kārtībā. LAPK normas piemērojamas līdz attiecīgās administratīvā pārkāpuma lietvedības stadijas pabeigšanai (lietvedība iestādē, tiesā vai izpilde).

Tātad, ja administratīvais arests noteikts līdz 2020. gada 1. janvārim, tas būs jāizpilda noteikto divu gadu laikā neatkarīgi no tā, ka stāsies spēkā jaunais Administratīvās atbildības likums.