Lasīšanai: 1 minūte

Kā atrisināt strīdu par saskarsmi un uzturlīdzekļiem

J
jautā:
05. aprīlī, 2019
Andris

Pēc laulības šķiršanas pie notāra rodas nesaskaņas un domstarpības par saskarsmes tiesībām un uzturlīdzekļiem. Kā vienkāršāk atrast risinājumu?

A
atbild:
09. maijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Atbilstoši Civillikumā noteiktajam strīdus par uzturlīdzekļiem izšķir tiesa (179. panta pirmā daļa). Tāpat arī strīda gadījumā kārtību, kādā var izmantot saskarsmes tiesību, nosaka tiesa, izprasot bāriņtiesas atzinumu (182. panta pirmā daļa).

Jebkurā gadījumā vienkāršākais, attiecībām labvēlīgākais un, iespējams, arī lētākais veids būtu izmantot sertificēta mediatora pakalpojumu. Plašāka informācija pieejama Sertificētu mediatoru padomes mājaslapā www.sertificetimediatori.lv, kā arī LV portāla skaidrojumā par mediācijas iespējām ģimenes strīdu risināšanā.