Lasīšanai: 1 minūte

Vai tēvs drīkst pārdot dāvinājumā saņemtu īpašumu bez bērnu piekrišanas

J
jautā:
04. aprīlī, 2019
Viktorija

Sveiki! Mans tēvs no sava tēva saņēma dāvinājumā māju, mežu un zemi. Vai viņš var tos pārdot bez manas piekrišanas? Esmu viņa vienīgais bērns.

A
atbild:
10. jūlijā, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Ja Jūsu tēvam uzdāvinātais īpašums ir bez uzlikuma vai aprobežojuma, saskaņā ar Civillikuma 927. pantu īpašniekam ir pilnīgas varas tiesības pār lietu, t. i., tiesības pārvaldīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus. Šajā situācijā Jūsu tēvam ir tiesības uzdāvināto īpašumu tālāk pārdot vai citādi rīkoties pēc saviem ieskatiem.