Lasīšanai: 1 minūte

Kam ir tiesības uz atvaļinājumu vasarā

J
jautā:
03. aprīlī, 2019
Vadims

Esmu trīs bērnu (18, 13 un 3 gadi) tēvs. Vai man pienākas atvaļinājums vasarā? Un ko nozīmē termins “vasara”? Vai maijs un septembris ir vasara?

A
atbild:
05. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc Jūsu iesniegtā izklāsta Jums tiesības uz atvaļinājuma piešķīrumu vasarā, ievērojot valsts tiesību normu regulējumu, nav paredzētas.

Darba likuma 150. panta 5. daļa nosaka, ka ikgadējais apmaksātais atvaļinājums piešķirams vasarā vai pēc vēlēšanās jebkurā citā laikā darbiniekam, kurš ir jaunāks par 18 gadiem, un darbiniekam, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam.

Tomēr, iespējams, šāda sociālā garantija ir ietverta uzņēmuma iekšējos normatīvajos aktos.

Par vasaras mēnešiem ir pieņemts uzskatīt jūniju, jūliju un augustu. Maijs ir pavasara mēnesis, savukārt septembris ir rudens mēnesis.