Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbnieka pabalsta izmaksa pušu vienošanās gadījumā

J
jautā:
03. aprīlī, 2019
Ruta

Labdien! Sakiet, lūdzu, ja es esmu beigusi darba attiecības pēc savstarpējas vienošanās, bezdarbnieka pabalstu saņemšu pēc 1 vai 2 mēnešiem?

A
atbild:
05. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 13. panta pirmās daļas 1. punkts paredz, ka bezdarbnieka pabalsts gadījumā, ja darba līgumu izbeidz uz pušu vienošanās pamata, tiek izmaksāts no dienas, kad bezdarbnieks iesniedzis iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu.

Tas nozīmē, ka faktiski bezdarbnieka pabalstu Jūs saņemsiet nākamajā mēnesī pēc iesnieguma iesniegšanas NVA.