Par tiesu izpildītāja rīcību var iesniegt sūdzību

J
jautā:
02. aprīlī, 2019
Ilze

Kāda Zemgales apgabaltiesas tiesu izpildītāja birojā ar apmeklētājiem komunicē tikai un vienīgi tiesu izpildītāja sekretāre vai palīgs, kas ar augstprātīgu attieksmi izturas pret mani kā apmeklētāju (komunikācija notiek paaugstinātā tonī, izsakot nievājošas frāzes attiecībā uz mani kā parādnieku). Vai es varu pieprasīt, ka vēlos komunicēt tieši ar tiesu izpildītāju, nevis ar sekretāri vai viņas palīgu?

A
atbild:
09. aprīlī, 2019

Tiesu izpildītāja prakses vietā ar apmeklētājiem komunicē ne vien pats tiesu izpildītājs, bet arī tiesu izpildītāja palīgi un darbinieki. Tā ir vispārpieņemta prakse.

Ja Jūs vēlaties komunicēt ar pašu tiesu izpildītāju, Jums ir tiesības lūgt, lai tiesu izpildītājs Jūs pieņem personīgi.

Ja Jūs uzskatāt, ka tiesu izpildītājs vai viņa palīgs attiecībā pret Jums ir rīkojies neētiski, Jūs par to varat iesniegt sūdzību Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē.

Tiesu izpildītāju likuma 54. panta pirmā daļa nosaka, ka Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome var ierosināt disciplinārlietu pret zvērinātu tiesu izpildītāju pēc tiesneša vai prokurora priekšlikuma, kā arī pēc personas sūdzības vai pēc pašas iniciatīvas par:

  1. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju kolēģijas statūtu pārkāpumu;
  2. profesionālās ētikas normu pārkāpšanu;
  3. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes apstiprinātās metodikas neievērošanu;
  4. citu ar zvērinātu tiesu izpildītāju darbību saistītu iekšējo normatīvo aktu pārkāpumu.