TĒMA: Mājoklis

Par pašvaldības pirmpirkuma tiesībām

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Jānis

Dzīvoklis ir nopirkts pirms trim gadiem, reģistrēts zemesgrāmatā (ZG). Dzīvojamā māja ir sadalīta dzīvokļa īpašumos (atsevišķas ZG dzīvokļiem). Vai pašvaldībai ir iespējams pieprasīt pirmpirkuma tiesību uz pagātnes darījumu, ja pēkšņi tai rastos pamatojums, ka īpašums atrodas stratēģiski svarīgā vietā, ņemot vērā, ka, pērkot dzīvokli, netika pieprasīta izziņa par atteikumu no pirmpirkuma tiesībām no pašvaldības? Notārs neieteica to prasīt, kā arī ZG tiesnesis nolēma apmierināt prasību par īpašuma reģistrāciju pilnā apmērā uz pircēja vārda.

A
atbild:
25. aprīlī, 2019
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Likuma “Par pašvaldībām” 78. pantā ir noteikts, ka pašvaldības pirmpirkuma tiesības neattiecas uz  dzīvokļa īpašumu, arī dzīvokli, kas iegūts īpašumā līdz dzīvojamās mājas privatizācijai. Par īpašuma pirmpirkuma tiesībām (tostarp par pašvaldību pirmpirkuma tiesībām uz nekustamo īpašumu) detalizētu skaidrojumu var izlasīt LV portāla skaidrojumā Īpašuma pirmpirkuma tiesības.