Kādam jābūt attālumam no Subates ezera līdz jaunbūvei

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Tatjana

Sakiet, lūdzu, kādam jābūt attālumam no Subates ezera līdz jaunbūvei?

A
atbild:
25. aprīlī, 2019

Jāņem vērā Aizsargjoslu likumā noteiktā virszemes ūdensobjektu aizsargjosla un tajā noteiktie aprobežojumi, kas noteikti Aizsargjoslu likuma 35 un 37. pantā:

Lauku teritorijā:

  • applūstošajās teritorijās aizliegts veikt teritorijas uzbēršanu, būvēt ēkas un būves, arī aizsargdambjus, izņemot likumā uzskaitītās būves;
  • 10 m platā joslā aizliegts būvēt un izvietot jebkādas ēkas un būves, tai skaitā nožogojumus, ja tā nav applūstošā teritorija.

Pilsētās un ciemos – pašvaldības teritorijas plānojumā:

  • ne mazāk kā 10 metrus plata josla gar virszemes ūdensobjekta krasta līniju, izņemot gadījumus, kad tas nav iespējams esošās apbūves dēļ;
  • gar ūdensobjektiem ar applūstošo teritoriju – visā tās platumā vai ne mazāk kā līdz esošai norobežojošai būvei (ceļa uzbērumam, aizsargdambim), ja aiz tās esošā teritorija neapplūst.

Lielā Subates ezera platība ir 51,0 ha, Mazā Subates ezera – 22,0 ha. Abi ezeri atrodas Subatē.

Ilūkstes novada teritoriālais plānojums ir apstiprināts 2018. gada 20. decembrī. Apbūves noteikumu 756.10. apakšpunkts Lielajam Subates ezeram un Mazajam Subates ezeram paredz 10 m platu joslu katrā krastā Subatē. Apbūves noteikumu 166. punkts paredz: būvlaide Subates pilsētā pie Lielā Subates ezera un Mazā Subates ezera galvenajām būvēm – ne mazāk kā 50 m attālumā no virszemes ūdensobjekta normālās krasta līnijas, bet ar virszemes ūdensobjekta izmantošanu saistītām palīgbūvēm (pirtīm u. tml.) – 30 m attālumā no ūdensobjekta normālās krasta līnijas.