Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Izdienas pensiju var saņemt, ja strādā

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Dace

Ja potenciālais darba ņēmējs atrodas izdienas pensijā, vai darba uzsākšana nesamazina/neietekmē izdienas pensijas apmēru?

A
atbild:
04. aprīlī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Izdienas pensiju var saņemt, ja vairs nestrādā profesijā, kas deva tiesības uz izdienas pensiju.

Izdienas pensijas apmēru neietekmē tas, ka tās saņēmējs strādā, bet, salīdzinot ar citiem darba ņēmējiem, ietekme ir uz neto algu.

Strādājošam pensionāram (arī izdienas pensijas saņēmējam) darba vietā nepiemēro ne mēneša neapliekamo minimumu, ne arī gada diferencēto neapliekamo minimumu. Pensijas izmaksātājs izdienas pensijai piemēro pensionāra neapliekamo minimumu – šogad 270 eiro mēnesī. Darba ņēmējam – izdienas pensijas saņēmējam – valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu likme ir 32,64% (no strādājošā bruto algas ietur 10,12%, darba devējs maksā 22,52%).

Izdienas pensijas saņēmēja pienākums ir 10 dienu laikā paziņot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai par dienesta (darba) uzsākšanu amatā (profesijā), kas dod tiesības uz izdienas pensiju.