Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Dzīvokli drīkst pārdot

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Dmitrijs

Labdien! Gribu pārdod savu dzīvokli daudzdzīvokļu mājā. Zeme zem tā man nepieder, bet es, līdzīgi kā visi iedzīvotāji, maksāju īres maksu par to. Puse no mājas stāv uz pašvaldības zemes un otra puse uz privātas zemes. Es dzirdēju, ka ir likums, kurš nosaka, ka tad, ja zeme nav īpašumā, šādu dzīvokli nedrīkst pārdot. Vai tā ir taisnība? Paldies!

A
atbild:
18. aprīlī, 2019
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Nevienā normatīvajā aktā nav iekļauts aizliegums pārdot dzīvokli daudzdzīvokļu mājā, kas atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes. Dzīvokļa īpašuma likumā ir noteikts, ka  dzīvokļa īpašums kā lietu kopība sastāv no atsevišķā īpašuma (3. pants) un attiecīgas kopīpašuma domājamās daļas (4. pants). Jūsu dzīvokļa kopīpašuma daļā vienkārši neietilpst zemesgabala, uz kura atrodas māja, domājamā daļa, jo zeme pieder citiem īpašniekiem.