Izpildu dokumenta atsaukšana

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Jānis

Labdien! Sakarā ar to, ka parādnieks nepildīja pie notāra noslēgto vienošanos par aizdevuma atmaksu, lieta tika nodota tiesu izpildītajam piespiedu piedziņai. Tika saņemti pirmie maksājumi, no kuriem savu likumīgo daļu saņēma tiesu izpildītājs. Tad parādnieks kaut kur pazuda, maksājumi apstājās. Nesen saņēmu viņa e-pastu ar piedāvājumu, ka viņš man maksās pa tiešo, nevis caur tiesu izpildītāju, tādējādi ietaupot atlīdzību tiesu izpildītājam. Vai es drīkstu pieņemt šādu piedāvājumu? Vai parādniekam ir iespējams izvairīties no atskaitījumiem tiesu izpildītājam, ja tiesu izpildītāja pakalpojumi nav izmantoti?

A
atbild:
02. aprīlī, 2019

Jā, Jums ir tiesības jebkurā procesa stadijā atsaukt izpildu dokumentu. To nosaka Civilprocesa likuma 565. panta pirmās daļas 1. punkts. Ja parādnieks nemaksā, Jūs pēc tam atkal varat vērsties pie tiesu izpildītāja.

Taču Jums jārēķinās, ka, atsaucot izpildu dokumentu, tiesu izpildītājs var Jums lūgt segt uz to brīdi nesamaksātos sprieduma izpildes izdevumus.