Lasīšanai: 1 minūte

Paraksta salasāmība, slēdzot līgumu

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Ikars

Cik salasāmi jāvar uzrakstīt paraksta atšifrējumu, lai pie notāra noslēgtu dāvinājuma līgumu? Pensionāram pēc insulta notārs atteica līguma noslēgšanu, jo paraksts nebija salasāms. Vai notārs ar savu klātbūtni nav tiesīgs apliecināt uzrakstītā patiesumu?

A
atbild:
28. maijā, 2019
Latvijas notārs
Arnis Krēgers, zvērināts notārs

Likums nenoteic, ka paraksts būtu obligāti atšifrējams, tomēr notāru praksē tas tiek lūgts, tostarp tādēļ, lai iegūtu pilnīgāku rokraksta paraugu. Konkrēto situāciju nav iespējams komentēt, tādēļ ka, iespējams, nespēja uzrakstīt paraksta atšifrējumu nebija vienīgais atteikuma iemesls. Notāram pirmkārt saziņā ar klientu ir jāspēj noskaidrot, ka viņš saprot notiekošo un tiešām vēlas dokumentu parakstīt.