Lasīšanai: 1 minūte

CBD ir aizliegts lietot kosmētikas līdzekļos

J
jautā:
14. martā, 2019
Katrina

Iepriekš bija runa tikai par pārtikas produktiem, kas satur CBD. Bet kā ir ar ķermeņa kopšanas produktiem, kas satur CBD un ir ražoti Eiropas Savienībā un Lielbritānijā? Piemēram, šie produkti, kas ražoti Vācijā un tiek tirgoti ar piegādi visā Eiropā: https://nordicoil.eu/. Vai Latvijā ir iespējams tos ievest un tirgot tālāk (kā uzņēmumam)? Vai arī nepieciešamas kādas licences?

A
atbild:
21. martā, 2019
Veselības inspekcija
Iveta Ragoviča, Sabiedrisko attiecību un klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja

Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 1223/2009 II pielikuma (to vielu saraksts, kuras aizliegtas kosmētikas līdzekļos) 306. punktu Cannabidiol (CBD) ir aizliegts lietot kosmētikas līdzekļos, ja tas ir ražots kā kaņepju ekstrakts, tinktūra vai sveķi saskaņā ar 1961. gada 30. martā Ņujorkā parakstīto Vienoto konvenciju par narkotiskajām vielām.

Plašāku skaidrojumu var saņemt telefoniski, konsultējoties Produktu kontroles nodaļā pa tālruni 67507991.